Kas yra Komforto zona?

Kas yra komforto zona? Tai mums įprasta, nusistovėjusi aplinka, elgesys ir darbo metodai, kai mes galime lengvai prognozuoti darbo eigą bei rezultatą, nes mes nuolat tai darome. Ilgainiui kiekvienas žmogus susikuria savo komforto zoną, kurioje ir gyvena. Išėjimas iš komforto zonos reikalauja įveikti nusistovėjusius įpročius, mąstymą bei darbo eigą.  Labai dažnai tai pasirodo ne taip jau ir lengva.

Įprastai komforto zonas lemia nuolatinis elgesio modelis: prie ko žmogus yra pratęs – tai jam ir patogu, jaučiamas jaukumas. Tai nusistovėjęs pasaulis,  kur viskas yra pažįstama, stabilu ir nuspėjama. Kitaip tariant, tai būsena, kurioje jaučiamės kaip „savoje lekšteje“.

Comfort Zone Quotes - A comfort zone is a beautiful place, but n

Ši būsena yra jauki, bet ne visada naudinga. Gerai, kai žmogus jaučiasi komfortiškai, tačiau blogai, kai nesusidoroja su tam tikru diskomfortu. Už komforto zonos ribų yra rizikos zona, išbandymų zona, įtampos zona ir galimo pavojaus zona.

Klausimas: ar reikia išeiti iš komforto zonos? Taip, tai net kartais būtina. Daugumai žmonių tam, kad išmoktų kažką naujo tenka padaryti daug klaidų bei patirti nesėkmes. Šis būdas dažniausiai ir yra išejimas iš komforto zonos, tačiau ar mes visada esame pasiruošę jausti diskomfortą tam, kad sužinotumėme, išmoktumėme arba patirtumėme kažką naujo.

Žinoma, kad kuo jaunesnis žmogus, tuo lengviau ir dažniau jis ryžtasi išeiti iš komforto zonos.

Kuo daugiau yra patyręs žmogus gyvenime, tuo greičiau ir taisyklingiau jis priima naujus sprendimus, bei jaučiasi savimi pasitikintis. Kai sveikas žmogus užsibūna komforto zonoje ir nesistengia įdėti pastangų tam, kad išeitų iš komforto zonos, jis sustabdo savęs tobulinimo procesą. Frydrichas Nyčė rašė: „Kas turi kam gyventi, ištvers bet kokį kaip“. Analogiškai, jeigu Jūs turite dėl ko tobulėti – Jūs padarysite tai be jokio vidinio diskomforto.

Klausimas „ar reikia išeiti iš komforto zonos“ sprendžiamas taip pat, kaip ir klausimas „ar išeiti iš namų“. Kai reikės, Jūs išeisite iš namų, kai reikės – sugrįšite.

 

 

Autorius Valerija Jerenkevič

Esu labai veikli, vienu metu užsiiminėju begalybe reikalų. 12metų kyokushin karatė sporte daug ko išmokau.
Lietuvos kyokushin karate rinktinės narė, daugkartinė Lietuvos čempionatų prizininkė, tarptautinių čempionatų prizininkė,Europos jaunimo vicečempione.
Visas gyvenimas INSTAGRAM’E : @leraeren :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

nineteen − 12 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas