Darbas turi teikti malonumą - liaukimės vertęsi per galvą

Kaip atsikratyti nemalonių smulkmenų darbe? (3 dalis)

Pasitelkdami žymių žmonių, tokių kaip Richard Carlson, Robin Sharma, Adam J. Jackson išmintį, dar kartą pasvarstykime, kaip galėtume išvengi  nemalonumų  darbe.

,,Kaip dieną pradėsi, taip ir praleisi” Taip mąsto R. Sharma. Tai, ką galvojame ar ištariame  išeidami į darbą, jau turi reikšmės būsimai darbo dienai. R. Carlson teigia, kad pasakymas ,,turiu eiti į darbą” nuteikia gero nežadančiai dienai. Tai lyg sakytume ,,aš nemėgstu savo darbo”. Turiu, reiškia privalau atlikti prievolę. Prasmingiau galvoti ir sakyti, kad eini į darbą užsidirbti pragyvenimui. Tiesiog  einu dirbti.

Darbas turi teikti malonumą – liaukimės vertęsi per galvą. Skubėjimo priežastis yra baimė atsilikti, baimė netekti pranašumo. R. Carlson pataria esant daug darbo sulėtinti tempą. Sulėtinus tempą atgaunamas šaltakraujiškumas ir aprėpiama kur kas daugiau, negu skubant. Sunku patikėti, kiek daug galima nudirbti, kai esi ramus ir susikaupęs.

Ieškodami atsakymo pasikliaukime sava išmintimi. Ji slypi sąmonėje, prireikus atsakymo – jis iškils iš sąmonės.  Tai ir bus geriausias gautas atsakymas. Tik nereikia sąmonę audrinti ir užpildyti įvairiais nereikalingais duomenimis. Pailsėjusi sąmonė dėkoja ir duoda atsakymą. Tai vadinama pasyviuoju mąstymu, kuris dažnai vertingesnis už analitinį mąstymą. Analizuoti situaciją, žinoma, reikia, bet jei atsakymas neateina, verta pasikliauti sąmone. Sąmonės atsakymai reikalauja ramybės.

Robin Sharma teigia: ,,Jei norime sutaupyti laiko, padidinkime savo darbo vertę”. Vadinasi reikės įgyti tokių įgūdžių, kurių neturi kiti. Tai įgyjama skaitant knygas, kurių kiti neskaito, generuojant idėjas, kurios kitiems ir į galvą neateitų. Sustiprinkime ryšių tinklą. ,,Ryšiai- svarbus tikros sėkmės laidas” (R. Carlson). Norint užmegzti gerą ryšį, reikia pelnyti kito palankumą. Ypač svarbus pirmasis susitikimas. Taip pat svarbu laikas nuo laiko ryšį pastiprinti. Ryšiui užmegzti reikėtų daugiau pačiam klausytis, negu kalbėti. Klauskime ir būkime kantrūs. Jei pavyksta užmegzti nuoširdų ryšį, žmogus stengiasi vėl ir vėl atnaujinti pažintį. Jei surasime laiko ir energijos ryšiams, gyvenimas ims keistis. Bendradarbiaudami dirbsime efektyviai, sutaupysime laiko, nereikės verstis per galvą.

Iškilusios problemos darbe dažniausiai yra tik smulkmenos. Į problemą pažvelkime kaip į ,,gulintį policininką”, teigia R. Carlson. Sumažinus  greitį, švelniau įveikiame kliūtį. O jeigu kliūtį apvažiuojame ar peršokame? Tikriausiai problemos nebelieka. Kad ir kokia atrodytų didelė problema, pavertus ją gulinčiu policininku, tampa įveikiama be didelių sunkumų. Nėra situacijos, kurioje vien tik geroji ar vien tik blogoji pusė. Ramiai pasvėrus ,,už” ir ,,pries” visa situacija tampa palanki.

Tai, ko trokštame,  ateityje gali būti blogiau už tai, ką turime šiandien. Dažnas, padaręs karjerą dėl uždarbio ir garbės, praranda laiką, kurį galėtų skirti šeimai, draugams. Taip pat dažnai neberanda laiko pasirūpinti savimi ir sveikata.

Venkime viską įkainoti. Poilsio metu negalvokime, kiek praradome pinigų ar laiko nenuveiktam darbui (R. Carlson). Norint išvengti įtampos, reikia investuoti į pramogas. Investuoti į linksmybes, ramybę ir kokybišką laiką su artimaisiais. Kai leidžiame laiką su tais, kurie mus ramina, sumažėja įtampa. Tam tikra gyvenimo dalis negali būti parduota už jokią kainą. Daugiau skaitant, medituojant ar klausantis muzikos, laiką leidžiant gamtoje ar su artimaisiais, kils daug puikių idėjų. Pramogaudami negalvokime apie kainą. Adam J. Jackson yra įsitikinęs: ,,Žmogus yra laimingas tiek, kiek pats įsivaizduoja.  Svarbiausia sukaupti dėmesį į tai ką turi, o ne ko neturi”.

 

Autorius Virginija Petrošienė

Gyvenimo kokybė ir skonis priklauso nuo žmogaus požiūrio ir pasirinkimų. Vieni mėgaujasi, kiti vargsta :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

2 × 5 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas