Ilgalaikė streso būsena išsekina psichiką ir organizmo imuninę sistemą

Kaip atsikratyti nemalonių smulkmenų darbe? (1 dalis)

Mažai yra laimingųjų, kurie nepatiria nemalonumų darbe. Dauguma žmonių neišvengiamai persekioja darbo santykių problemos, jie jaučiasi nesuprasti, pervargę, perkrauti ir pan. Dėl to pyksta, praranda savo pusiausvyrą, sveikatą, tampa nemalonūs aplinkiniams. Kaip iš tokios situacijos išbristi?

Žymus amerikiečių psichoterapeutas Richard Carlson savo knygoje „Nesigraužkime dėl smulkmenų darbe“ pažeria gausybę patarimų, kaip išvengti darbinių nemalonumų. Anot R. Carlson „kai esi ramus ateina begalė tinkamų sprendimų, o kai susirūpinęs randasi vis daugiau problemų“.  Daugelis pasakytų-lengva patarinėti, sunku padaryti“. Nežiūrint to, pabandykime pasigilinti į tai, kas siūloma ir atsirinkti, kas atrodytų naudinga.

Dažnas yra susirūpinęs ir mėgsta skųstis, kad labai daug dirba ir neturi laiko. Skundai tampa reguliarūs. Įsigilinus, juk visi dirba ir daug. Kalbėjimas ir afišavimas, kad tu daug dirbi – nuobodi  ir erzinanti tema kitam žmogui. Netgi dažnai užgaunanti. Be to, šis afišavimas užveda ir tave patį, nuo tos minties susierzini. Įsigilinus tu dirbi-o kitas ką, nedirba? Taigi, meski iš galvos „aš daug dirbu‘.

Nuogąstaujame, kaip rytoj pavargsime, nes laukia dar daugiau darbo. Taip galvoti didžiulė klaida, nes nuo tokio galvojimo pavargstama jau šiandien. Rytojaus diena gali būti žymiai efektyvesne, nors darbo nusimato daugiau. Tai priklauso nuo daugelio veiksnių, todėl, neverk iš vakaro, kad rytoj daug dirbsi.

Labai naudinga darbe valandai kitai išjungti telefoną, jei telefonas nėra darbo įrankis. Tai padės susikaupti ir sukoncentruoti dėmesį į  darbo turinį. Dažnas reiškinys kada dirbant ir kartu rašant žinutes arba kalbant telefonu, -įveliamos  pražūtingos klaidos. Netolima praeitis, kai žmogus apskritai telefono neturėjo. Ar tai trukdė jo darbo kokybei? Anaiptol.  Praleistų skambučių sąrašui galima skirti paskutinę darbo valandą, kada esi pavargęs ir gali jau leisti sau paplepėti perskambindamas. Neperskambinti būtų nemandagu.

Dažnai pykstame ant reiklaus vadovo arba kolegos. Reikliausi išstumia mus iš patogumo zonos ir skatina siekti aukštesnio kompetencijos lygmens. Tad pykti ir erzintis nėra ko. Iš reiklių reikia mokytis to, ko jie gali išmokyti.

Į bet kokią sunkesnę situaciją mėginkime žvelgti su humoru. Pastebėjęs, kad gali išlikti šaltakraujiškas priešiškoje situacijoje, darbdavys tai įvertins. Dažniausiai pasiūlomos aukštesnės pareigos ar atlygis. Kad ir koks būtų svarbus darbas, dėl jo neverta mirti, neverta praleisti progos pasidžiaugti artimu, draugu, savo vaiku. Negyvėlis bizniui netinka. Laikui sutaupyti reikia sistemos.

Užuot keikę tamsą, pagalvokime kaip uždegti žvakę. Nepamirškime ADGŠ – ačiū Dievui gyvenu šiandien. Taip galvojantys žmonės laimingi kiekvieną dieną. Dažniausiai išgirstame – „ačiū Dievui jau penktadienis“. Kiekvienoje dienoje slypi naujos galimybės. Laimingi tie, kurie džiaugiasi, kad yra gyvi ir darbingi.

Laukite tęsinio!

Autorius Virginija Petrošienė

Gyvenimo kokybė ir skonis priklauso nuo žmogaus požiūrio ir pasirinkimų. Vieni mėgaujasi, kiti vargsta :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

1 × 2 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas