Sportuodami būsite ne tik laimingesni, bet ir sveikesni bei kupini energijos

10 priežasčių reguliariai sportuoti

Jūs esate ne kartą girdėję, jog sportuoti yra gerai ir tai yra tiesa. Tačiau turite žinoti, jog sportas degina ne tik riebalus ir augina raumenis, o yra naudingas ir dėl kitų priežasčių.

1 priežastis: sportuodami pagerinate atmintį.

Ar kada teko pajusti po treniruotės, jog mąstote geriau? Puikiai žinote, kad smegenys gauna daugiau deguonies, taip pat daug tyrimų parodė, jog fiziniai pratimai gali pagerinti jūsų atmintį ir taip jums padeda geriau susikaupti bei išmokti tam tikrą informaciją. Tačiau nepersistenkite prieš egzaminą ar svarbų atsiskaitymą ir nesirinkite labai intensyvios treniruotės, nes jūsų smegenų gebėjimus gali nustelbti jaučiamas nuovargis.

2 priežastis: sportas gerina laikyseną.

Svarbu turėti gerą laikyseną. Žmonės, kurie turi netaisyklingą laikyseną, kenčia nuo dažnų galvos skausmų, sprando ar nugaros skausmų, taip pat kenčia ir žmogaus vidaus organai. Tad būtina reguliariai atlikti pratimus, stiprinančius nugaros raumenis. Daugiau judėkite, visada stenkitės sėdėti tiesiai, venkite kelti koją ant kojos.

3 priežastis: sportuodami didiname pasitikėjimą savimi.

Akivaizdu, jog fiziniai pratimai dailina figūrą. Turėdami dailią figūrą, labiau pasitikime savimi. Eidami sportuoti į salę ar į lauką, didiname galimybę bendrauti, susipažinti su naujais žmonėmis, o tai taip pat gerina jūsų socialinį gyvenimą.

4 priežastis: sportuosite – atsikratysite streso.

Kiekvieną dieną susiduriame su didesniais ar mažesniais sunkumais, kurie sukelia stresą. Įrodyta, jog reguliariai sportuojant galite lengviau išgyventi stresines situacijas, o galiausiai ir visiškai įveikti stresą.

5 priežastis: po sporto visada miegosite geriau.

Jei dažnai skundžiatės blogu miegu, bemiegėmis naktimis, tai pradėkite reguliariai sportuoti, nes, pasak Jungtinių Amerikos Valstijų nacionalinio miego fondo, reguliari mankšta gali padėti jums geriau miegoti. Ir nepamirškite, jog geriausia visus darbus atlikti ryte ir dieną, o vakarą ir naktį skirkite poilsiui ir miegui.

6 priežastis: reguliariai sportuodami, įgausite daugiau energijos.

Atrodo, jog sportuojant yra išnaudojama daug energijos ir dėl to turėtumėte jaustis pavargę bei be jėgų. Pastebėta, jog žmogus, atliekantis reguliarią mankštą, jaučiasi energingesnis už žmogų, kuris nusprendė popietę praleisti gulint ir miegant.

7 priežastis: jūsų dėmesiui – sportas pagerina sekso kokybę.

Taip, taip, tai yra tiesa. Tyrimai parodė, jog reguliari mankšta gali padidinti susijaudinimą ir sumažinti vyrų erekcijos sutrikimus. Įvairūs pratimai gerina kraujotaką.

8 priežastis: sportuodami pastebėsite, jog sergate rečiau.

Niekas nemėgsta sirgti ir jaustis blogai. Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad žmonės, atlikdami reguliarią mankštą, serga rečiau nei tie, kurie jos išvis nedaro.

9 priežastis: sportuosite – gyvensite ilgiau.

Ne paslaptis, jog sveikas gyvenimas tai ilgas gyvenimas. Tyrimai parodė, jog reguliari mankšta labiau didina gyvenimo trukmę nei metimas rūkyti. Tad nesėdėkite visą dieną namie, o geriau pajudėkite.

10 priežastis: jūs būsite tiesiog laimingesnis.

Jau galite ir dabar būti laimingi sužinoję, kiek yra daug gerų priežasčių sportuoti. Belieka įtraukti keletą pratimų į savo dienotvarkę, daugiau vaikščioti, judėti ir būsite ne tik laimingesni, bet ir sveikesni, kupini jėgų ir energijos.

 

 

Autorius Simona Subačiūtė

Prieš metus Simonos gyvenimas pasikeitė. Ji pradėjo siekti ilgai planuotų tikslų ir siekių: daugiau judėti, sportuoti, domėtis sveika mityba. Šiuo metu džiaugiasi besikeičiančiais kūno ir sveikatos pokyčiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

eighteen − five =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas