Naršydami socialiniuose tinkluose dažniausiai išvaistome per daug savo laiko

10 patarimų, kaip efektyviau išnaudoti laiką

Laikas – svarbiausias resursas, kuris, deja, neatsinaujina. Norint padidinti dienos produktyvumą, būtina sistemingai planuoti laiką. Laiko planavimas ir jo efektyvus išnaudojamas –  neišvengiamas, jei siekiate disciplinuoto ir tvarkingo gyvenimo būdo. Dažnai sakoma, kad sportuojant svarbiausia pastovumas ir disciplina. Pastarieji principai yra įmanomi tik tada, jei produktyviai išnaudojate savo laiką. Todėl šiame straipsnyje yra pateikiami patarimai, kaip efektyviai išnaudoti laiką.

1. Visada pildykite sąsiuvinį-darbotvarkę, kurioje būtų surašyti jūsų dienos tikslai. Tai padės jums lengviau sukoncentruoti dėmesį į svarbiausius dienos tikslus.

2. Suskirstykite dienos įvykius pagal svarbą. Dažnai yra polinkis atlikti maloniausius darbus, nustumiant sunkiausius darbus į dienos pabaigą, kai jau būnate pavargę. Todėl svarbu skirtingiems dienos planams priskirti skirtingą svarbą ir prioritetą, kad nekiltų pagunda svarbiausius darbus nustumti į dienos pabaigą arba daryti daugybę nesvarbių darbų vien tik dėl to, kad nereiktų daryti paties svarbiausio darbo.

3. Kiekvienam darbui nustatykite laiko limitą. Tai padės išvengti darbų atidėliojimo vėlesniam vakarui ar net kitai dienai.

4. Kelkitės kuo anksčiau. Naudinga svarbius darbus atlikti pirmoje dienos pusėje, kadangi dažniausiai vakare būname ne tokie produktyvūs. Statistinis žmogus skiria vakarą pramogoms ir atsipalaidavimui po sunkios dienos, todėl naudinga pradėti savo planus anksti ryte, kad iki vakaro būtų viskas atlikta.

5. Kai sportuojate, ar atliekate svarbią dienos užduotį, atsiribokite nuo socialinių tinklų ir telefono. Facebook‘o tikrinimas kas 15 minučių jums nesuteikia produktyvumo, o tik blaško ir gali išmušti iš vėžių.

6. Išmokite sakyti „ne“. Gali būti, kad draugas pasiūlys jums veiklą, kuri nėra reikšmingiausia šiuo momentu, todėl kartais reikia mokėti atsisakyti pasiūlymų vardan to, kad būtų atlikta tai, kas iš tiesų svarbu.

7. Suformuokite įprotį stebėti laiką. Sąmoningas laiko stebėjimas padės geriau įsijausti į dienos laiko tėkmę, atsiras gebėjimas efektyviau skirstyti laiką.

8. Skirkite laiko pertraukoms. Norint išlikti produktyviam, būtina skirti laiko poilsiui, tačiau nereiktų piktnaudžiauti poilsio laiku.

9. Nebūkite perfekcionistas. Kartais viskas vyksta ne pagal planą ir neįmanoma numatyti kiekvieno žingsnio į priekį. Nesigraužkite, jei kartais išklydote iš dienotvarkės ritmo – tai sukelia papildomo streso.

10. Apdovanokite save. Kiekviena įvykdyta sunki užduotis nusipelno atitinkamo įvertinimo, kurį galite susigalvoti patys. Tai suteikia papildomos motyvacijos siekti tolimesnių tikslų.

 

Taigi, norint efektyviai išnaudoti laiką, būtina sistemingai jį planuoti. Žinoma, reikia atsižvelgti į tai, kad kartais nenumatytos aplinkybės yra neišvengiamos, tačiau jos neturėtų būti pasiteisinimu praleisti treniruotę ar neatlikti kito svarbaus dienos darbo.

 

Autorius Ronaldas Račkauskas

Ronaldas yra visapusiškas sportininkas – įvarių sporto rungčių (lengvoji atletika,powerlifting,virvės traukimas, fizinės būklės patikrinimo varžybos) dalyvis ir prizininkas. Turi sukaupęs daug patirties, sportuojant su savo kūno svoriu, namų sąlygomis. Sieja fizinę veiklą su psichologine sveikata, gilinasi į mentalinius aspektus sporte.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

four × 2 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas