Beast Mode On – Pavasario iššūkis sau

Pavasaris tas laikas kai visi sportuojantys įjungia maksimalių pastangų rėžimą. Kogero, aš ne išimtis. Nors ir norėjau tai padaryti nuo naujų metų ar net prieš tai, tam tikros aplinkybės ir asmeninė situacija mane vis stabdė. Taip gera atsiminti praeitą vasarą, kai energija ir jėga tiesiog tryško per šonus, bet deja, dabar jėga ir ištvermė kritę. Atėjo laikas pažiūrėti ką galiu, kokie pokyčiai ir progresas įmanomi per 3mėn laiko tarpą. Savaitę laiko bandžiau treniruotis maksimaliu tempu, žiūrėjau kaip man sekasi laikytis tokio rėžimo ir kiek gyva mano raumenų atmintis. Pasirodo sekasi gerai, raumenis skauda labai, o motyvacija tik didėja. Kitaip tariant Beast Mode įjungtas. 

Šį iššūkį nusprendžiau priimti dėl savęs ir dėl to, kad noriu radikalių pokyčių ir esu pasiruošęs dėl jų maksimaliai dirbti. Pastebėjau, kad kitus motyvuoti visada lengviau nei save patį, todėl kaip įsipareigojimą sau ir jums viso šio periodo metu dalinsiuosi savo patirtimi, progresu, pakilimais ir nuosmūkiais. Galbūt tai motyvuos ir įkvėps kitus taip pat siekti savo tikslų.

Bendros Beast mode’o taisyklės:

Treniruotės du kartus dienoje (rytinė mankšta – apatinei nugarai/presui/maksimumai, vakarinė mankšta – 1.5h koncentruota treniruotė). Užbėgsiu įvykiams už akių ir pasakysiu, kad pagrinde užsiimsiu kalistenikos treniruotėmės t.y. treniruotėmis naudojant savo kūno svorį į pagalbą pasitelkiant įvairius įrankius. Būtent dėl tokių treniruočių universalumo ir dinamikos galiu sau leisti sportuoti kiekvieną dieną.

Pertrauka kartą savaitėje arba tiek, kiek reikalauja kūnas. Kartais jauti, kad visi raumenys tavęs neklauso, krenta maksimalus pakartojimų skaičius, ištvermė, reikia poilsio. Tokiais momentais darysiu dienos pertrauką.

Visos treniruotės vykdomos rato principu. Išsirenkami 4-5 pratimai, kurie kartojami 3-5 kartus po 12 pakartojimų. Po jų dar dasideda tempimai ir kiti panašūs pratimai.

Ne daugiau kaip 2 dienų pertrauka tarp kojų dienų. Svarbu būti atviram ir pripažinti savo silpnybes. Daug sėdimo darbo daro savo – kojos tikrai atsilieka, todėl reikia imtis ekstra priemonių.

Minimum 6 valandų poilsis. Žinau, reiktų ilgiau, ir stengsiuosi visada pailsėti bent 7 valandas, tačiau negaliu sau meluoti statydamas tokį reikalavimą, kurio nesugebėsiu įvygdyti. Žiauriai mėgstu panaktinėti.

10365771_797755330237397_1872482226262357435_n

Naudojama įranga/treniruokliai:

 • Atsispaudimų rankenėlės
 • Liemenė su reguliuojamais 1kg svarmenimis (iki 25kg). Labai padeda norint iš bazinių kūno svorio pratimų išgauti daugiau, taip pat didinat sprogstamą jėga.
 • Ratukas presui
 • Skersinis
 • Lygiagretės
 • Hanteliai (trapecijai ir krūtinės plėšimui)
 • Tamprios gumos (giliesiems raumenims)

 

Naudojami maisto papildai:

 • Baltymai
 • Amino rūgštys
 • Kreatinas

Maisto papildus naudoju dėl treniruočų dažnumo, intensyvumo, bei dėl to, kad turiu tikrai greitą metabolizmą. Visą gyvenimą turėjau problemų su svorio išlaikymų ir prieaugiu. Man jis tiesiog nedidėja, kad ir ką daryčiau. Maksimalus svoris kurį buvau pasiekęs tai 94kg. Šiuo metu sveriu 88-89kg ir esu 195cm ūgio.

Tikslai

 • Pagerinti raumenų ištvermę, apimtį ir jėgą.
 • Padidinti sprogstamą jėga.
 • Pagerinti lankstumą.
 • Sustiprinti savo valią ir motyvaciją
 • Paruošti kūną vasarai (gatvės gimnastikai, paplūdimiams t.t.)
 • Įrodyti, kad su sistemingomis kūno svorio treniruotėmis galima pasiekti didelių pokyčių.

Šie tikslai pirminiai, eigoje atsiras antrinių tikslų kaip pvz. padaryti 10 kareivukų (muscle up) ar taisyklingai atlikti 60sec L-SIT ir pan. Dar vienas tikslas apie kurį visai galvojau, tai pripratinti save prie 2-3min maksimaliai šalto dušo. Žiūrėsim kaip visa tai seksis :) Jei manai, kad visame šitame iššūkyje yra esminių klaidų ar turi patarimų, labai laukiu!

 

 

 

 

Šiam kartui tiek, sekančiame įraše pasidalinsiu vienos treniruočių dienos pavyzdžiu, esamais maksimumais ir antriniais tikslais, bei priemonėmis kaip jų sieksiu.

Go hard or go home!

Autorius Rokas Petrošius

Skirtingos sportinės veiklos padėjo sukurti įvairiapusį teorinių ir praktinių žinių bagažą, o susidomėjimas natūralia medicina ir sveiku gyvenimo būdų jį dar labiau išplėtė. Athletic Duo įkūrėmė norėdami sukurti kokybišką informacijos dalinimosi šaltinį. Tikiuosi tai padės tobulėti tiek man, tiek jums.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

15 − 9 =

ChronometrasChronometras

00: 00: 00: 00

Sustabdytas