Baltymų skaičiuoklė

Baltymų suvartojimo poreikiui nustatymui galima naudoti vieną iš dviejų būdų: tai kiek valgote, ir tai kiek sveriate. Abi proporcijos yra vertingos, jei norite kuo greičiau priaugti raumenų masės.

Dauguma tyrimų teigia, kad vartojant daugiau nei 2.2g baltymų vienam liesos kūno masės kilogramui, papildoma nauda praktiškai nesijaučia.

Tarkime, kad skaičiuojate savo poreikius procentaliai, remiantis tuo ką valgote ir kas yra lėktėje. Čia atsiranda problema – visi skaičiai bus veikiami to, kiek kalorijų per dieną suvartojate. Pavyzdžiui, 30% baltymų 2000 kalorijų dietoje (150g) yra labai skirtingas skaičius, palyginus su 30% 4000 kalorijų dietoje (300g), nepaisant to, kad procentas yra lygiai tas pats. Atsižvelgiant į tai, kad kūnas gali pasisavinti ribotą baltymų kiekį, toks skaičiavimas yra netikslus. Kam valgyti daugiau, nei iš tikrųjų reikia?

Todėl mūsų skaičiuoklė atsižvelgia į vienintelį faktorių – jūsų svorį. Tokiu būdu baltymų poreikis išlieka stabilus, nepaisant to, kiek kalorijų mes suvartojame. Nesvarbu ar tai 2000, ar 4000 kalorijų dieta, vistiek suvartosime savo nusistatytą normą.

Toks apskaičiavimas yra apytikslis rodiklis, nes pats tiksliausias skaičius gaunamas, naudojant liesą kūno masę, o ne pilną kūno svorį. Liesą kūno masę sudaro viskas, kas nėra riebalai, išskyrus mažą kiekį būtinųjų riebalų, kurie yra kauluose ir vidiniuose organuose. Pvz., jeigu esate fitneso atletas, kuris turi vos 4% riebalų, skaičiuoklės rekomandacijos jums visiškai atitiks, tačiau viskas keičiasi, jei turite viršsvorio. Tarkime, kad esate 135kg sveriantis asmuo, norintis mesti svorį ir auginti raumenis. Skaičiuoklė jums rodys nepaprastai didelį baltymų kiekį (200+ g/d). Praktiškai šnekant, tokiam žmogui tikrai nereikia sukirsti 10 vištienos krūtinėlių per dieną. Dauguma tyrimų rodo, kad žmogaus organizmas efektyviai nepasisavina daugiau nei 2.2g baltymų liesos kūno masės kilogramui. Jei norite, galite valgyti daugiau, bet tai neefektyvu visais atžvilgiais.

Jeigu sveriate 90kg ir turite ~20% kūno riebalų, jūs turite 72kg liesos masės. Jei sveriate 100kg ir turite 15% kųno riebalų, tai reiškia, kad turite 85kg liesos masės. Todėl norint išgauti tiksliausią baltymų poreikį, rekomenduojame į skaičiuoklę vesti savo liesos kūno masės svorį.

Baltymų skaičiuoklė

Mūsų skaičiuoklė padės jums nustatyti vidutinį baltymų kiekį reikalingą jūsų kūnui priklausomai nuo jūsų tikslų.

Tikslai ir baltymų poreikis

Baltymų kiekis reikalingas norint išlaikytį esantį svorį, palaikyti sveikatą ir funkcijas.

0

Baltymų kiekis reikalingas reguliariai sportuojant ir bandant pagerinti savo kūną (mesti riebalus, statyti raumenis, ryškintis ir t.t.)

0

Baltymų kiekis MOTERIMS, kurių pagrindinis tikslas auginti raumenis, ryškintis, išlaikyti raumenų masę deginant riebalus, didinti jėgą ir ištvermę.

0

Baltymų kiekis VYRAMS, kurių pagrindinis tikslas auginti raumenis, ryškintis, išlaikyti raumenų masę deginant riebalus, didinti jėgą ir ištvermę.

0